Przejrzyj katalog:
Młoty/ młotowiertarki

Makita oferuje młoty i młotowiertarki wykorzystujące unikalne, opatentowane rozwiązania technologiczne:

SYSTEM AVT – REDUKCJA DRGAŃ O 70 %
System dynamicznego tłumienia drgań AVT polega na zmianie ciśnienia powietrza w komorze korbowej i komorze bębna, co „aktywnie” steruje stabilizatorem, przesuwając go w przeciwnym kierunku niż tłok. Dzięki takiemu rozwiązaniu zredukowano drgania narzędzi o 70%.
Z doświadczenia wiemy, że im większe elektronarzędzie tym trudniej zapanować nad nim podczas pracy. Teraz, dzięki systemowi AVT praca młotem udarowym czy wyburzeniowym stała się dużo lżejsza i nie wymaga już tak mocnej ręki użytkownika. Z daleka obserwując pracę narzędzi z systemem AVT trudno rozpoznać czy są one w trakcie pracy czy nie. Wystarczy lekko chwycić rękojeść a narzędzie bez drgań zatapia się w obrabianym materiale.
Dzięki ciężkiej pracy inżynierów firmy Makita nowa technologia znacznie zwiększyła komfort pracy narzędziami marki Makita a co najważniejsze bezpieczeństwo i zdrowie użytkownika.

WIERTŁA NEMESIS

  • 4-spiralna geometria zwoju
  • 4-krawędziowa głowica tnąca
  • Symetryczna geometria ostrza
  • Stal jakości 34CrNiMo6
  • Dłuższa żywotność

SOFT NO LOAD
Włączenie maszyny na biegu jałowym bez obciążenia powoduje obniżenie obrotów oraz wibracji. W ten sposób operator może w sposób skuteczny i precyzyjny przyłożyć szpicak, lub dłuto w żądane miejsce rozpoczęcia pracy. W momencie dociśnięcia narzędzia do materiału układ elektroniczny przywraca pełną moc znamionową urządzenia.